Чищення матрацу в домашніх умовах - як позбутися плям і неприємного запаху

foto_avtor
Andre Shonin
10 декабря 2021 10хв
0

Чищення матраца в домашніх умовах - як позбутися плям і неприємного запаху

Спальне місце потребує регулярного чищення, тут людина проводить третину життя. Навіть при акуратному використанні воно припадає пилом, вимагає профілактичного прибирання. Чищення рекомендують проводити тричі на місяць, постільну білизну, ковдри стирають частіше.

Почистити матрац можна пилососом, він видаляє пил, пилових кліщів, волосся, інші дрібні забруднення. Коли в будинку є діти, собаки, коти, уникнути появи розводів неможливо, але у цій ситуації пилосос не допоможе. Як грамотно випрати матрац - розкажуть фахівці фабрики Matroluxe.

Як ефективно позбутися пилу та бруду

Пил – сприятливе середовище для розмноження небезпечних комах. Найбільш сприйнятливі до пилових кліщів діти, люди похилого віку, після укусів на шкірі з'являються алергічні реакції. Ось чому важливо підтримувати чистоту спальні, знати, як очистити матрац від плям.

Наявність чохла, що знімається, значно спрощує догляд. Наматрацник потрібно зняти, витрусити, випрати зі звичайним порошком або гелем.

Порада! Використовуйте засіб для прання делікатних тканин.

Якщо чохла немає, прибрати пил можна так:

  • застеліть поверхню лляною або бавовняною тканиною (підійде старе простирадло);
  • ретельно вибийте, щоб частинки пилу осіли на тканині;
  • приберіть тканину, почистіть матрац пароочисником або пилососом.

Процедуру проводять двічі на сезон.

Для прибирання потрібен потужний пилосос із пиловим мішком, чистою щіткою. Також застосовують вузьку насадку, коли потрібно видалити забруднення зі швів, западин. Цим зонам приділяють особливу увагу, оскільки основні джерела пилу зосереджено тут. Обробку пилососом проводять з обох боків щотижня, але це поверхневе прибирання. З'явиться свіжість, чистота зовні, але бруд із глибоких шарів видаляють іншими методами. Якщо нейтральний, досить щадний спосіб не допоміг повернути ідеальну чистоту, переходимо до наступного етапу - виведення плям на матраці.

Як вивести плями на матраці - основні правила

Розводи неминуче з'являються на спальному місці навіть за умови акуратного використання. Існують конкретні рекомендації щодо видалення забруднень залежно від причини появи. Але є універсальні правила, які застосовуються до будь-яких забруднень.

  • Починайте обробку від країв, поступово рухайтеся до центру, так пляма не збільшиться.
  • Використовуйте сухі методи чищення. Волога швидко проникає всередину, у наповнювачі активно розмножуються бактерії, кліщі. Після прибирання ретельно провітрюйте спальне місце, лише потім застилайте простирадло. Надлишок вологи збирайте серветками, губками.
  • Не використовуйте сухий пральний порошок, оскільки тверді частинки гірше розчиняються у воді, залишаються у швах, складках. Рідкий порошок легше змішати в правильній пропорції.
  • Вибирайте екологічно чисту побутову хімію або використовуйте домашні засоби, наприклад соду.
  • Для нанесення засобу використовуйте губку, мікрофібру, ватні диски, щоб не пошкодити волокна тканини.
  • Після збирання завжди провітрюйте приміщення, закривайте вікна, балкон, коли переконаєтеся, що запах побутової хімії зник.
  • Миючий засіб швидко вбирається в тканину, тому його неможливо видалити серветкою. Дайте текстилю просохнути, потім пропилососьте.
  • Засоби для чищення чохла підбирають залежно від характеристик тканини. Жаккард досить міцний, щільний, відповідно, застосування агресивніших речовин допустиме. Трикотаж м'який, тому прати його агресивною хімією не можна.

Складно виводяться сліди від чаю та інших напоїв, оскільки стійкий пігмент фарбує волокна і впоратися з ним не можуть навіть спеціальні засоби. Вирішить завдання – абсорбент (сода, дитячий тальк або картопляний крохмаль), його розсипають на брудну ділянку та залишають на 4-5 годин. Якщо слід від напою з'явився давно, його потрібно заздалегідь намочити. Залишки абсорбенту прибирають пилососом або щіткою, потім просушують поверхню феном або на сонці.

Як відмити матрац від сечі

Коли в будинку є маленька дитина, хвора, нездатна пересуватися, або тварина, поява сечі на спальному місці неминуча. Видаляти такі забруднення потрібно негайно, тому що вони псують тканину, є джерелом неприємного запаху, спати на них не гігієнічно та небезпечно. Вибір засобу та методики дії залежить від того, наскільки давно з'явилася пляма, іноді все необхідне можна знайти у домашній аптечці. Головне – не намагатися відмити матрац водою та не заглушувати запах духами. Поки в кімнаті залишається запах сечі, це означає, що проблема на місці. Поки ви не видалите забруднення, у ньому розмножуватимуться бактерії, паразити.

Видалення свіжих плям

У випадку зі слідами сечі діє правило - чим швидше ви почнете з ним боротися, тим легше видалите повністю. Важливо суворо дотримуватися технології, щоб зусилля не виявилися марними.

  • Збирають вологу за допомогою солі, соди чи борошна – достатньо насипати абсорбуючу речовину на забруднену ділянку. Натисніть на поверхню, зайва волога вийде назовні. Зачекайте чверть години.
  • Пропилососьте спальне місце, щоб видалити абсорбуючу речовину. Якщо волога залишилася, знову розсипте борошно або соду, що є під рукою, а через 10-15 хвилин пропилососьте.
  • Чищення матраца содою та оцтом допомагає позбутися жовтих плям, що залишаються після сухого прибирання. Приготування розчину – 0,5 ч. ложки оцту розчиняють у 0,5 л трохи теплої води, розпорошують там, де є жовті розводи. Можна використовувати ватний диск, але категорично заборонено лити оцтовий розчин на спальне місце. Потріть жовту ділянку губкою або щіткою, залиште до повного висихання.

Видалення засохлих плям

Чищення матраців від сечі, яка в'їлася в тканину і засохла, складніше, тому на ній слід зупинитися докладніше.

1. Як почистити матрац содою та перекисом водню.

Цей метод визнаний найефективнішим, оскільки справляється навіть із великими за площею забрудненнями насиченого жовтого кольору. Перекис руйнує структуру біологічних виділень, а сода використовується як каталізатор – посилює її дію. З'єднання двох компонентів викликає потужну хімічну реакцію, в результаті якої виділяється кисень, саме він руйнує молекули, що в'їлися, при цьому очищає поверхню і дезінфікує її.
Ватним диском нанесіть трохи перекису на забруднену ділянку, зверху насипте соду. Залиште на 10 хвилин, потім потріть жорсткою губкою або щіткою. Пам'ятайте, що спальне місце має добре просохнути.

Важливо! Метод ефективний, але агресивний, його не можна використовувати, якщо наповнювач із бавовни або кінського волоса. Перекис та сода підходять тільки для синтетичних виробів, наприклад, латексних.

2. Як почистити матрац від жовтих плям лимонною кислотою чи соком.

Даний метод застосовується, якщо йдеться про ліжечко, описане дитиною. Рівень сечової кислоти в дитячій сечі незначний і барвник не стійкий, тому застосовувати агресивні засоби з перекису і соди не має сенсу. Окрім цього, лимон – екологічно чистий, безпечний продукт, який чудово підходить для догляду за дитячими речами.

Необхідно змішати 1 ч. ложку лимонної кислоти або 1/3 склянки лимонного соку з 1 склянкою води. Розчин перелийте в пульверизатор і нанесіть на жовту ділянку. Залиште на чверть години, потім потріть губкою або щіткою.

Важливо! Дочекайтеся, коли спальне місце висохне, і тоді застеляйте ліжко. Цей метод є щадним, тому використовується для натуральних матеріалів – бавовни, вовни.

3. Як очистити старий матрац спиртом (горілкою).

Універсальний засіб, який відмінно підходить як для синтетики, так і натуральних тканин, для всіх наповнювачів.

Ретельно змочіть ватяний диск у спирті або горілці, відіжміть і покладіть на пляму. Через чверть години приберіть і дочекайтеся, поки тканина повністю висохне.
Складніше почистити матрац від сечі домашніх тварин, особливо кішок, так як через високу концентрацію уринової кислоти вона має різкий і стійкий запах, швидко в'їдається в тканину, проникаючи в наповнювач. У цій ситуації потрібний сильний засіб – нашатирний спирт.

Приготуйте розчин із 1 ч. ложки нашатирю та 0,5 л води. Ватним диском або пульверизатором нанесіть його на забруднену ділянку та потріть губкою або щіткою. Процедуру можна повторити, якщо з першого разу поверхня не стала чистою та залишився запах.

Важливо! Оскільки нашатир залишає опіки, треба працювати в рукавичках.

Якщо вчасно не прибрати запаху сечі з матраца, він залишиться надовго і з часом посилюватиметься. Можна спробувати позбутися його віддушками або вивітрюванням, але, як показує практика, єдиний спосіб у такій ситуації – професійне чищення.

Як позбутися плям поту на спальному місці

Складними з погляду видалення є плями поту, але не безнадійними, з ними можна успішно боротися підручними засобами:

  • дитяче мило та сік лимона;
  • господарське мило (вибирайте рідке);
  • засіб для виведення плям на основі кисню;
  • розчин із рівних частин спирту, нашатирю та води (після обробки поверхню промивають чистою водою);
  • суміш зі склянки води та двох шипучих таблеток аспірину, наносять на забруднену ділянку та залишають на кілька годин, після змивають чистою водою;
  • з води та соди готують пасту та густим шаром наносять на пляму, щіткою або пилососом прибирають, коли вона повністю висохне;
  • оцтовий розчин (вода та оцет у рівних частинах).

Якщо спальне місце старе, самостійні спроби почистити матрац від плям поту можуть бути неефективними. Для клінінгових компаній таке завдання не складає труднощів, окрім плям вони також виводять неприємний запах.

Порада! Для людини з підвищеним потовиділенням покупка чохла - необхідність, інакше його спальна приналежність швидко прийде в непридатний для використання стан.

Як прибрати цвіль

Основна причина появи цвілі у будинку – волога. Перша ознака небезпечного сусідства – затхлий запах. Проблема полягає в тому, що пліснява проникає глибоко в наповнювач і позбутися їх самостійно практично неможливо.

Порада! Найкращий спосіб позбутися слідів цвілі на матраці – купити новий, коли такої можливості немає, можна спробувати сушіння на сонці. Але важливо розуміти – не позбавитеся причини появи цвілі у кімнаті, проблема з'являтиметься знову.

Влітку, у спеку, спальну приналежність потрібно не тільки просушити на сонці з двох боків, а й ретельно вибити. Робити це в будинку категорично заборонено, щоб пліснява та пил не розлетілися довкола. Працювати треба у респіраторі та на вулиці.

Також допоможе потужний пилосос, його включають на максимальний режим та обробляють всю поверхню з обох боків, у тому числі шви.

Профілактика появи цвілі не менш важлива, ніж її усунення. Щоб не допустити її повторної появи:

  • використовуйте чохол;
  • по можливості організуйте спальне місце подалі від холодної стіни;
  • за наявності системи зберігання в ліжку, не складайте туди брудні і тим паче вологі речі;
  • регулярно провітрюйте систему зберігання, вона не повинна щільно закриватися, один із способів вирішення проблеми – висвердлювання отворів на задній стінці для циркуляції повітря;
  • не застилайте спальне місце одразу після підйому, нехай постільна білизна провітриться.

Вчасно реагуйте на появу неприємного запаху у кімнаті.

Як вивести плями крові з матраца

У боротьбі із ще вологими плямами крові холодна вода не має конкурентів. Це підтверджують і спеціалісти клінінгових компаній, і домогосподарки. Вона в 8 разів ефективніша за вуглеводень і силікон, тому лайфхак – як почистити матрац – виглядає так:

  • візьміть більше паперових рушників, промокніть ними пляму;
  • видаліть пляму чистим рушником, змоченим холодною водою.

Важливо! Використовувати потрібно тільки холодну воду, оскільки під дією окропу коагулюють білки, кров міцно в'їдається в тканину.

Якщо пляма стара, можна спробувати:

  • збити піну з господарського мила та нанести на забруднену ділянку;
  • •приготувати розчин з перекису водню, лимонної кислоти та води;
  • змішати 1 ст. ложку нашатирю та 1 склянку води, обробити забруднення;
  • з'єднати 0,5 склянки картопляного крохмалю, 1 ст. ложку солі та чверть склянки перекису, суміш наносять на пляму, а після висихання видаляють щіткою або пилососом.

Якщо ви хочете почистити матрац від плям недорогим і щадним методом, приготуйте кашку із солі. Нею обробляють забруднену ділянку, попередньо зібравши паперовими рушниками зайву рідину (робити це потрібно від країв до середини).

Високу ефективність демонструє піна із рідкого засобу для миття посуду. У половину склянки води додають столову ложку гелю і збивають у густу піну, наносять на пляму, через 10 хвилин збирають паперовими рушниками. Процедуру повторюють 2-3 рази, після чого спальне місце ретельно висушують. Також можна почистити матрац содою та перекисом способом, описаним вище.

Висновки

Дотримання простих правил допоможе довше зберегти місце відпочинку чистим:

  • перевертайте його щотижня та міняйте постільний комплект;
  • дотримуйтесь рекомендацій особистої гігієни, оскільки піт залишає на поверхні жовті плями, яких важко позбутися;
  • якщо у вас ще немає наматрацника, обов'язково придбайте його, у каталозі виробника МатроЛюкс представлені моделі різних розмірів;
  •  щотижня проводьте прибирання – протирайте каркас ліжка або дивана, де накопичуються пил та сміття.

Почистити матрац – завдання складне і не завжди успішне. Це пов'язано з його розмірами і вагою, неправильним вибором засобу для чищення і недотриманням технології. В результаті текстиль псується, деформується, а надлишок вологи може призвести до появи цвілі. Тому обов'язково ознайомтесь з рекомендаціями виробника з експлуатації, дотримуйтесь профілактичних заходів.

Коментарі

Cтатті

Як вибрати диван 19 апреля 2024
Andre Shonin

Як вибрати диван

Визначення потребВід правильного вибору дивана залежить затишок і функціональність вашої кімнати. Відшукати ідеальний варіант — завдання, яке потребує уважно...