Який матрац краще: пружинний або безпружинний

foto_avtor
27 мая 2020
0

Перестали висипатися? Чи відчуваєте біль у шиї або спині? Саме час переобладнати спальне місце. Вирішити проблему неякісного сну може хороший матрац від виробника Матролюкс. Продукція бренду відрізняється високою якістю і довговічністю. А асортимент товарів вражає своїм різноманіттям. Сьогодні ми постараємося відповісти на питання, який матрац краще пружинний або безпружинний. Однак фінальне рішення приймати тільки вам.


Головна відмінність між двома видами - пружинний блок, а точніше його наявність або відсутність. Оба вони володіють ортопедичними властивостями і надають умови для якісного відпочинку. Просто комусь більше підходять з пружинами, а комусь - без них. Зробивши правильний вибір, ви зможете поліпшити стан хребта, почнете прокидатися бадьорим і продуктивним.

Пружинні матраци

Діляться на два основних види: Bonnel і Pocket Spring (наприклад, Мокко). Вони кардинально відрізняються один від одного, як характеристиками, так і ціновою політикою. Пропонуємо розглянути докладніше:

  • Bonnel. Матраци на пружинах Боннель відрізняються доступною вартістю і стійкістю до високих навантажень. В їх основі лежать високоміцні пружини із загартованої сталі, а по периметру розташована надійна сталева рамка. Вироби такого типу відрізняються пружністю, зносостійкістю і тривалим терміном експлуатації. До їх недоліків можна віднести слабо виражений ортопедичний ефект.
  • Pocket Spring. Це блок незалежних один від одного пружин, кожна з яких знаходиться в окремому текстильному мішечку і приймає навантаження незалежно від сусідніх. Завдяки цьому виробу контури тіла сплячого повторюються і забезпечують правильну підтримку хребта. Також у Pocket Spring відсутній так званий «хвильовий ефект», що робить його особливо популярним серед пар з великою різницею у вазі. Мінус єдиний - більш висока в порівнянні з боннельнимі ціна.

Пружини Покет Спрінг мають безліч вдосконалених версій. Одна з них - Smart Spring Multizone. Це багатозональний незалежний пружинний блок, кожна зона якого володіє різним рівнем жорсткості. Завдяки цьому досягається висока анатомічна точність спальної поверхні. Smart Spring Multizone є унікальною розробкою компанії Matroluxe. Ознайомитися з продукцією серії бренду можна на офіційному сайті. Можливо, так ви швидше визначитеся, який матрац краще пружинний чи ні. Ще одна варіація блоку - Ergonomic Spring System. Товари з такою системою ідеально повторюють вигини людського тіла, що робить їх максимально анатомічними.

Перш, ніж вирішити, пружинний або безпружинний матрац варто придбати, пропонуємо розібратися в плюсах і мінусах першого варіанту.

Плюси

  1. Ортопедичні та анатомічні властивості.
  2. Відмінна повітропроникність.
  3. Стійкість до появи пилових кліщів і інших шкідливих мікроорганізмів, завдяки безперервній вентиляції.
  4. Широкий асортимент.
  5. Висока якість матеріалів і продумані технології.

До всього іншого, вони стійкі до високих навантажень. Деякі з них витримують до 170 кг на одне спальне місце. Також є можливість підібрати оптимальну висоту і ступінь жорсткості. Те ж саме стосується і беспружінніков. Тому сказати, який ортопедичний матрац краще пружинний або безпружинний, досить складно.

Багато хто помилково вважає, що такі вироби з плином терміну служби починають скрипіти. Але ця проблема давно вирішена, завдяки застосуванню сучасних технологій виготовлення.

Вирішити, який матрац краще пружинний або без, ми зможемо виявивши мінуси першого з них.

Мінуси

Особливих мінусів пружінникі не мають. Виділимо 2 негативних пункту:

  1. Вартість. Звичайно, цей параметр залежить від типу пружин. Однак якщо брати середній показник, то вони коштують трохи дорожче своїх безпружинних аналогів.
  2. Догляд. Не всі моделі обладнані знімним чохлом на блискавці, який в будь-який момент можна закинути в машинку-автомат і випрати. Щоб привести в порядок більшість з них, необхідно звертатися до послуг хімчистки.

Ми розглянули плюси і мінуси пружинних матраців, тому стали на крок ближче до прийняття правильного рішення.

Безпружинні матраци

Незважаючи на існування певних забобонів, вони завоювали велику популярність серед споживачів. За своїми властивостями вони анітрохи не програють своїм побратимам. Завдяки варіативності внутрішнього наповнення, змінюються жорсткість і характеристики виробів. До найпоширеніших наповнювачів можна віднести:

  • Латекс. Для виготовлення матеріалу використовують сік бразильської гевеї. Натуральний латекс характеризуються гіпоалергеністтю, пружністтю, а також не вбирає сторонні запахи. Завдяки своїм походженням, він не має необхідної живильного середовища для життєдіяльності шкідливих бактерій. Приклад ідеального матраца з латексу - Латекс Дуал Нью.
  • Кокосову койру. Це натуральний матеріал, який володіє високим рівнем жорсткості. Його виробляють з волокон горіха кокоса, завдяки чому він є екологічно чистим і безпечним. Кокос відмінно пропускає повітря, перешкоджає накопиченню пилу, а також забезпечує чудовим ортопедичний ефект. Відмінний варіант жорсткого матраца з кокосом Роуз двосторонній.
  • Memory Foam. Піну пам'яті можна зустріти в більш м'яких моделях. Вона забезпечує комфортні умови для сну, а також відповідає за анатомічні властивості, так як повністю повторює контури тіла людини. Меморі Фоам - один з найбільш довговічних наповнювачів.
  • Пінополіуретан. ППУ пружний, високоміцний і зносостійкий матеріал. Він витримує великі навантаження і швидко відновлює первинну форму. Завдяки цьому його часто можна побачити в складі беспружінніков.  

Пропонуємо виявити безпружинного матраца плюси і мінуси, щоб врешті-решт прийняти правильне рішення.

Плюси

Визначити, який матрац краще безпружинний або з пружинами неможливо, не ознайомившись з плюсами першого:

  1. Безшумність. Незалежно від навантаження, вони абсолютно безшумні.
  2. Довговічність. Для їх виготовлення використовують тільки якісні матеріали, які не розсихаються, не деформуються і не втрачають свої первозданні властивості в ході експлуатації. Як показує практика, такі вироби можуть прослужити близько 15 років.
  3. Ортопедичний ефект. Внутрішнє наповнення підбирається таким чином, щоб домогтися гарних ортопедичних і анатомічних властивостей. Також завдяки чергуванню шарів можна досягти будь-якого ступеня жорсткості. Тому більшість моделей, навіть монолітних, мають найкращі характеристиками. Приклад ідеального безпружинного матраца - модель Романс.

Беспружіннікі представлені досить широким асортиментом. Який, до того ж, постійно поповнюється новинками. Тому покупцям завжди є, з чого вибрати. Тільки з'ясувавши, в чому перевага пружинних і безпружинних матраців, можна зробити розумну покупку. Ми впевнені, що у вас це вийде.

Мінуси

Перш, ніж вирішити, який краще пружинний або безпружинний матрац, пропонуємо ознайомитися з недоліками другого варіанту.

  1. Максимально допустиме навантаження. Навіть найякісніші і міцні моделі мають обмеження по вазі. Максимально допустиме для них навантаження набагато менше, ніж для пружинних.
  2. Вартість. Якщо рішення, який матрац вибрати пружинний або безпружинний, ґрунтується на ціні, тоді прийняти його буде досить складно. Адже в обох категоріях є, як дуже дорогі матраци, так і більш бюджетні. Деякі безпружинні матраци стоять в рази дорожче своїх аналогів на Bonnel.

Таким чином, ми з'ясували недоліки і переваги пружинного і безпружинного матраца. Рекомендуємо спочатку визначитися з їх типом, а потім вже порівнювати конкретні варіанти. Не зайвим буде також отримати консультацію менеджерів інтернет-магазину Матролюкс.

Порівняння пружинних і безпружинних матраців

Основних відмінностей пружинного матраца від безпружинного всього три. Це пружність, спосіб транспортування і зональність. Наявність пружинного блоку робить будь-яку поверхню більш пружною. Постіль, що володіє пружними властивостями, вважається більш комфортною для сну. Однак в деяких випадках це може доставити дискомфорт. Наприклад, якщо у вас є захворювання суглобів, кожен тілорух на пружннії поверхні буде відгукуватися болем в тілі. У таких ситуаціях краще придбати безпружинний варіант на основі ППУ або листковий виріб з анатомічними властивостями. Таким чином, для людей з хворими суглобами питання, який матрац краще купувати пружинний або безпружинний, не стоїть.

Щоб доставити пружинну модель покупцеві, потрібен вантажний автомобіль. А ось багато безпружинних виробів можна згорнути в рулон і перевезти на власному легковому авто. Це дуже зручно не тільки в момент покупки, але і при переїздах. Вам не знадобиться допомога вантажників, особливо, якщо речей не так вже й багато.

Що стосується зональності, цей параметр частіше зустрічається все-таки в пружинних моделях. Зонування поверхні досягається за рахунок різного стиснення пружин. Мультизонний блок дозволяє хребту знаходитися в природному положенні і правильно розподіляє навантаження на всі зони тіла.

У безпружинних за зональність відповідають латекс або піна з рельєфною поверхнею. Однак вони забезпечують швидше масажний, ніж анатомічний ефект. Тому, якщо засновувати вибір матраца пружинного або безпружинного на цьому критерії, виграє, безумовно, перший варіант.

Вашій увазі представлена ​​порівняльна таблиця. На ній явно видно, чим відрізняється пружинний матрац від безпружинного.


Пружинні

Безпружинні

Ортопедичний ефект

Більшою чи меншою мірою володіють всі. Вони підходять, як для здорових людей з метою підвищення комфорту, так і тим, хто має не серйозних захворювань опорно-рухової системи.

Ортопедичний ефект залежить від внутрішнього наповнення. Наприклад, моделі з піною пам'яті відмінно підходять людям похилого віку, а вироби на основі кокоса - дітям. Обидва варіанти сприятливо впливають на стан хребта.

Рівні жорсткості

Можна підібрати абсолютно будь-який рівень жорсткості. Не варто забувати, що більш м'які підходять для худих і літніх людей. Високий рівень жорсткості слід купувати людям з надмірною вагою, а також тим, хто щодня стикається сильним фізичним навантаженням (наприклад, спортсменам).

Представлені у всіх можливих варіантах жорсткості. До складу м'якших моделей входить латекс, а жорстких - кокосова койра.

Термін експлуатації

Термін служби - до 10 років.

Здатні прослужити до 15 років.

Максимально допустиме навантаження

Витримують високе навантаження, аж до 180 кг на одне спальне місце.

Є обмеження по вазі. Не витримують вагу понад 120 кг.

Вартість

Широкий діапазон цін.

Широкий діапазон цін.

Вік та вага

Можна починати використовувати дітям з 4-6 років. Різні моделі підходять для людей різного статури і ваги.

Підходять для дітей від 0 років. Є можливість підібрати вироби для людей в будь-якому вазі.

Корисна площа

Щоб можна було використовувати всю поверхню спального місця, по периметру вироба встановлюють спеціальний Єврокаркас. Він запобігає деформуванню країв, а також підвищує комфортабельність. Такий є, наприклад, у Капучино.

У беспружінніках вся площа є однаково комфортною. Це обумовлено відсутністю рамки, на яку кріпляться пружини.

Міцність

На поверхні не рекомендується ставати в повний зріст, ходити і стрибати. В іншому випадку, можуть зламатися пружини.

Не страшно, якщо будуть стрибати діти. У конструкції просто нема чому ламатися.

Пил

Завдяки вентиляції в ньому не накопичується пил.

Потрапляння пилу всередину можливо. Однак сучасні матеріали виготовлення добре пропускають повітря, тому пил всередині не накопичується.

Волога

За рахунок вентиляції в ньому не накопичується волога.

Добре вентилюються, не дозволяють волозі накопичуватися.

Сон удвох

Найбільш комфортні для сну двох людей матраци з незалежними пружинами.

Більш комфортні для людей, у яких різні потреби комфорту.

Спосіб транспортування

Тільки за допомогою вантажного авто.

Якщо моделі, які доставляється у вигляді рулону.

Вага виробу

Здебільшого важкі. При перевертанні вимагають зусиль двох людей.

Вага різниться в залежності від конструкції.

Хвильовий ефект

У боннельних - є. У Покет Спрінг - немає.

Відсутній.

Ефект гамака

У бонельних - є. У Покет Спрінг - немає.

Відсутній.

Електромагнітне поле

Так.

Ні.

Нестандартні навантаження

Багатозональні моделі здатні впоратися з будь-яким навантаженням.

Часто зміцнюються в районі попереку.

Комфорт

Всі рівні комфорту.

Всі рівні комфорту.

Гіпоалергенність

Залежно від внутрішнього наповнення.

Залежно від внутрішнього наповнення.

Безшумність

Так.

Так.


Завдяки цій таблиці, ви зможете вирішити, який матрац краще з пружинами або без. Як видно, у кожного з них є свої переваги і недоліки. Тому вибір необхідно засновувати на таких параметрах, як вага, вік, наявність захворювань і особисті переваги. Наприклад, для дітей найкраще підходять безпружинні моделі на основі кокосової койри. Тепер, коли різниця між пружинними і безпружинні матрацами ясна, вибір за вами.

Рекомендації по вибору ортопедичного матраца

У чому різниця між пружинним і безпружинні матрацом ми з'ясували. Настав час дізнатися, на що слід звертати увагу, вирішивши оновити спальне місце. Така покупка здійснюється на десятиліття, тому дуже важливо зробити її правильно. Представляємо вашій увазі рекомендації, як вибрати матрац пружинний або безпружинний:

  • Рівень жорсткості. М'які варто вибирати літнім і худим людям. Ці категорії людей абсолютно точно не потонуть в матраці, а більш жорсткі вироби для них будуть незручні. Молоді люди без захворювань і з бажанням поліпшити умови сну можуть придбати модель середньої жорсткості. Жорсткі вироби підходять людям з надмірною вагою і спортсменам.
  • Навантаження. Дуже важливо враховувати максимально допустимий рівень навантаження. Адже від цього залежить термін експлуатації.
  • Вік. Дітям від 0 до 4 років краще спати на кокосових беспружінніках. Це обумовлено тим, що їх хребет в цей час тільки формується. Тому ортопеди рекомендують спати на жорсткій поверхні. Літнім людям добре підійдуть латексні безпружинні або м'які пружинні вироби.
  • Матеріали. Перш, ніж вибрати матрац з пружинами або без, слід вивчити його характеристики. Важливо, щоб матеріали, з яких він виготовлений, були якісними, гіпоалергенними і екологічно чистими.

На особливу увагу заслуговує ефект «зима-літо». Вироби, які ним володіють, однаково комфортні в будь-який час року, а також більш довговічні.


На цьому битву безпружинного проти пружинного матраца можна вважати закінченою. Який би моделі ви не віддали свою перевагу, в інтернет-магазині Матролюкс можна придбати найкращий варіант. Відгуки задоволених покупців є тому підтвердженням.

Коментарі

Cтатті

Як вибрати диван 19 апреля 2024
Andre Shonin

Як вибрати диван

Визначення потребВід правильного вибору дивана залежить затишок і функціональність вашої кімнати. Відшукати ідеальний варіант — завдання, яке потребує уважно...