breadcrumbs_revolution_theme

Протягом нашого життя ми постійно приймаємо рішення, намагаючись створити для себе кращі умови, забезпечити комфорт і затишок. І вибір гідного матраца для спального місця не менш важливий. Помилка може забезпечити недосипання, що, в свою чергу, веде до погіршення когнітивних здібностей.

Так само існують серйозні ризики виникнення проблем з хребтом, але всі аргументи перераховувати не має сенсу. Ця стаття призначена для того, щоб розповісти, як правильно купити матрац і уникнути всіляких недуг, зробивши всього лише вірний вибір.Компанія MatroLuxe пропонує своїм клієнтам широкий асортимент моделей різних типів, видів і колекцій. Як серед цього різноманіття відшукати те, що підійде саме вам? Для прийняття вірного рішення, розберемося з характеристиками продукції.

Основний критерій – жорсткість

Якщо ви правильно вибрали матрац, вранці ви повинні бути відпочившим, відчути бадьорість і приплив сили. Якщо втома не покидає або виникла біль в області спини, допущена серйозна помилка в оцінці необхідного рівня жорсткості. Щоб цього уникнути, важливо порівняти такі фактори:

 • вік;
 • вагу;
 • улюблена поза для сну;
 • наявність хвороб хребта.

Залежно від рівня жорсткості всі матраци поділяються на категорії від 1 до 5, де 5 - самий твердий. Розглянемо переваги і недоліки кожного виду.

М'які матраци

Якщо любите спати на боці, вам за 40 років і немає хвороб хребта, вибирайте цей вид. З віком м'язи більш розслаблені, тому вкрай важливі комфортні умови для повноцінного відпочинку. Залежно від конструкції м'які пружинні матраци поділяються на два типи.

1. З блоком Боннель – складається з переплетених між собою біконічних пружин, кільця яких відрізняються в діаметрі. Найменший з них знаходиться в центрі, два великих - по краях. Це дозволяє не стикатися кільцям, тому під час сну ви не будете чути неприємний скрип. Основний недолік - специфіка кріплення не дозволяє пружинам з високою точністю повторювати форму тіла. До переваг належать висока міцність, період експлуатації від 10 до 15 років, здатність витримувати навантаження до 150 кг і доступна ціна.

2. З блоком Pocket Spring – бочкоподібна пружина закріплена до корпусу окремо від інших і поміщена в спеціальний мішечок. Така конструкція забезпечує відмінні ортопедичні властивості матраців завдяки точному повторення контуру тіла незалежно від ступеня навантаження. Єдиний недолік - ціна цих моделей більше, ніж продукції з блоком Боннель.

   

М'які матраци також бувають безпружинні. За ортопедичні властивості відповідає виключно наповнювач. Це може бути єдина плита або блоки різного матеріалу, які чергуються: пінополіуретан холодного формування, латекс, Memory Foam, Oxygen Foam. Ці наповнювачі також грають роль і в пружинних матрацах. У кожного з матеріалів є свої характеристики. Матраци з ефектом пам'яті пружні і еластичні одночасно, тому користуються великою популярністю. Але дуже часто у поліуретанової піни залишається легкий специфічний запах, а щільність матеріалу обмежує циркуляцію повітря. Наповнювачі Oxygen Foam складаються з невеликих осередків, наповнених повітрям, саме тому їх друга назва - киснева піна. Вона регулює мікроклімат і створює комфортні умови для сну.

 

Жорсткі матраци

Залежно від конструкції і наповнення, що визначають рівень жорсткості, спальні моделі розділені на два види:

 • пружинні - в середині розміщені блоки Боннель або Pocket Spring з додатковим шаром кокосової койри;
 • безпружинні - в якості наповнення використовується ППУ, щільний латекс і кокосова койра.

Розглянемо переваги і недоліки матеріалів, які, крім пружинних блоків, забезпечують високий рівень жорсткості матраців.

1. Кокос – екологічно чистий, а тому гіпоалергенний, використовується навіть при виробництві виробів для немовлят. Темні волокна горіха обробляють спеціальним чином і просочують латексом. Це забезпечує надійність і довговічність сировини. Вироби з койри не вбирають сторонні запахи і вологу, відмінно пропускають повітря, вони пружні й еластичні.
2. Латекс – може бути натуральним і штучним. Природний матеріал пористої структури має гіпоалергенні та бактерицидні властивості, тому продукцію з його використанням рекомендують купувати людям, що страждають астмою та схильним до алергії. Латекс стійкий до запахів і забезпечує відмінну вентиляцію - його відносять до «дихаючим» наповнювачів. Період експлуатації - 15 років і більше. Штучний матеріал не поступається натуральному по ортопедичним характеристикам, його додаткова перевага - менша вартість.
3. Memory Foam - технологічний наповнювач, який використовується в матрацах з ефектом пам'яті. Розроблений в NASA матеріал під впливом тепла та тиску підлаштовується під форму тіла людини. Максимальний комфорт також досягається за рахунок відсутності відповідного тиску на судини та суглоби. Тому людина з ранку не відчуває себе втомленим, як якщо б вона спала на незручному ліжку. Матраци з "ефектом пам'яті" - це ідеальний вибір для здорового та комфортного сну.

Необхідно пам'ятати, що не рекомендується спати на м'якій поверхні людям з болями в області спини та певними хворобами хребта. Слід проконсультуватися з лікарем перед вибором матраца. Важливо, щоб він ідеально повторював всі форми тіла, підтримував та не чинив сильний тиск на м'язові тканини. Розгляньте варіант два в одному, коли кожна сторона моделі відрізняється різним рівнем жорсткості. Це створить комфортні умови для сну та повноцінного відпочинку.

 

Жорсткі матраци теж зручні

Розвіємо міф про те, що комфортно відпочивати тільки на м'яких перинах. Жорсткі матраци дуже зручні, відмінний опір їх наповнювачів дозволяє витримати велике навантаження. У 25 років у людини завершується розвиток хребта, тому новонародженим і підліткам категорично не рекомендуємо спати на м'яких матрацах. Для маленьких дітей краще вибрати саме жорсткі моделі без пружинних блоків, з натуральних екологічно чистих матеріалів, які не вбирають запахи і вологу. Якщо ви ведете активний спосіб життя і спорт - частина вашого життя, тоді такі матраци - те, що потрібно.

Матраци середньої жорсткості

Аналогічно двом попереднім видам вироби золотої середини можуть бути пружинними та безпружинні. Рівень їх жорсткості залежить від товщини та опірності наповнювачів. Ці моделі користуються особливою популярністю через свою універсальність. Зазвичай їх вибирають люди середньої комплекції, у яких немає особливих проблем з хребтом. Ідеально підходить для любителів спати на спині.

Пружинний блок або латекс повторюють форму тіла і забезпечують оптимальні умови для сну. Часто в таких матрацах комбінують наповнювачі з різним рівнем жорсткості, що робить виріб пружним і подовжує період його експлуатації. Особливу увагу приділіть ефекту пам'яті. Це особлива властивість сучасних моделей, яка дозволяє отримати відмінні ортопедичні характеристики за рахунок еластичного спіненого поліуретану. Він ідеально повторює анатомічні особливості вашого тіла і швидко змінюється при зміні пози сну. Це дозволяє м'язам розслабитися і покращує потік крові.

 

Матраци Multizone

Інноваційна пропозиція від MatroLuxe – система мультизон. Особливість моделей - різна жорсткість матраца по всьому периметру, яка забезпечує відмінні ортопедичні якості готового виробу. Чотири зони дозволяють враховувати анатомічні особливості будь-якої фігури:

 • Soft – мінімальна, знаходиться на рівні плечей, колін та гомілок;
 • Medium – середня, вгорі та внизу, де розміщуються голова та ступні ніг;
 • Hard – сильна, розташовується в області стегон;
 • Extra – максимальна, приблизно на рівні попереку.
 
Матраци такої конструкції ідеально підходять для людей з болями в області спини, які потребують комфортних умов, точної фіксації тіла. Вони надійно утримують та не роблять зайвого тиску на м'які тканини, розслабляючи м'язи.
 

Коли розмір має значення

В MatroLuxe великий асортимент матраців для дорослих та дітей. При виборі відповідного варіанту необхідно орієнтуватися на периметр ліжка та зріст користувача. Розмір визначається в сантиметрах та складається з двох цифр, що вказують довжину та ширину виробу. Для дитини підійде матрац 70х190 см, для дорослого - 140х220 см, на двоспальне ліжко - 180х200 см. Особливу увагу приділіть висоті моделі. Вона варіює від 11-15 см до 31-35 см. Її вибір залежить від особистих переваг.

Що таке допустиме навантаження та як його визначити

Не менш важливий показник при виборі матраца - це допустиме навантаження на спальне місце, яке здатний витримати виріб. Воно вказується в характеристиках кожної моделі. Вибираючи матраци з допустимою межею навантаження, враховуйте ваш вагу та додавайте до неї 20-30 кг. Ви також можете купити моделі, які не мають обмежень по навантаженню. Вони представлені на нашому сайті, наприклад, матраци серії Романс.
   

Пружинний та безпружинні матраци: види та переваги

Визначившись з розмірами, жорсткістю та потрібним навантаженням можна перейти до підбору внутрішнього наповнення для вашого матраца. Ви можете вибрати матрац на основі пружинного блоку, або зупинитися на безпружинній моделі, в залежності від особистих уподобань. Але, давайте розберемося, чим вони відрізняються.В основі деяких матраців лежать пружинні блоки, які доповнюються різними допоміжними шарами для створення максимального комфорту. При цьому виділяють два основних види пружинних блоків: класичний (Боннель), який складається з суцільного переплетення пружин, і незалежний пружинний блок (Pocket Spring), де під вагою тіла стискаються тільки ті елементи, на які чинився тиск. Їх основні переваги - надійність і гнучкість, яка забезпечує необхідний рівень жорсткості.

Але не варто купувати пружинні матраци маленьким дітям, для них краще вибирати моделі, виконані з натуральної сировини, які відмінно повторюють форму тіла малюка і не продавлюються.Незалежний блок може бути декількох різновидів: стандартний Pocket Spring або мультизональний Smart Spring Multizone, в якому жорсткість пружин в різних сегментах матраца відрізняється, створюючи максимальний ортопедичний ефект. Перший відрізняється низкою незалежних одна від одної пружин, а другий - зональностью рівня жорсткості. Ці особливості блоків забезпечують необхідні ортопедичні характеристики матраців.

Матраци безпружинного типу в своїй основі не мають пружин. Замість цього їх основним наповнювачем служать шари, які в першому виді матраців використовуються як додаткові. Основою таких конструкцій може бути й щільний пінополіуретан, як, наприклад, в Монтана PPU, і латекс – в Латекс кокос Ультра, й всілякі інноваційні піняві матеріали.

У деяких моделях шари однакової товщини чергуються. Такі матраци представлені в нашій колекції Shine та в серії Latex & Kokos. Більш докладно про пружинні й безпружинні матраци можна прочитати в цій статті: Який матрац краще: пружинний або безпружинний.Якому б матрацу ви ні віддали перевагу, завжди вибирайте якісні гіпоалергенні наповнювачі, так як вироби саме з таких матеріалів будуть служити довго, забезпечать спокійний комфортний сон.

 

Чому обирати матрац потрібно в MatroLuxe

Купувати продукцію для всієї родини потрібно тільки в магазинах з перевіреною репутацією, які гарантують високу якість представлених товарів. Компанія MatroLuxe успішно пропонує свої моделі на ринку вже більше 12 років, представництва відкриті в 16 країнах. Співпрацюючи з нами, ви купуєте відмінні аксесуари для сну й матраци, які володіють гіпоалергенними, бактеріологічними й ортопедичними характеристиками. Вони забезпечать комфортні умови для повноцінного відпочинку. Основні переваги покупки товарів MatroLuxe:

 • висока якість готових моделей, яка була схвалена міжнародними сертифікатами;
 • чотири власних незалежних виробництва, що дозволяють реалізовувати продукцію за доступними цінами, вам не доведеться переплачувати посередникам;
 • повна інформація про вироби, наповнювачах, технологіях й сертифікатах представлена у відкритому доступі на сайті;
 • гарантія якості, пропонована виробником до 20 років;
 • швидка доставка в будь-який регіон країни;
 • можливість підписання угоди на продукцію нестандартного розміру з урахуванням ваших побажань щодо наповнення й оббивки.