- Головна
- Ортопедичні матраци
- М'які матраци
М'які матраци
Особливості м'якого матраца
Існує думка, що м'які матраци підходять тільки дуже літнім або худим людям, яким не можна спати на більш жорстких поверхнях. Насправді, м'які моделі теж можуть мати ортопедичні властивості, якщо створені з правильних матеріалів.
М'який матрац відрізняється зниженим тиском на тіло відпочиваючого людини. Його поверхня гнучка, має мінімальний хвильовий ефект. Відпочинок на такій поверхні відрізняється підвищеним комфортом. Не варто плутати підбудовується під обриси тіла під обриси тіла з продавленими областями через довгого терміну експлуатації.
Види м'яких матраців
У м'яких ортопедичних матрацах застосовуються пружинні наповнювачі з низькою опірністю. Вони забезпечують підтримку тіла по різних зонах. Так, в області попереку матрац піддається під вагою людини більше, але потім відновлює рівну поверхню.
М'які матраци поділяються на види по наповнювачів:
- Натуральний латекс. Матеріал пружний, досить податливий. Натуральний латекс проводиться з застиглого соку каучукового дерева.
- Пінополіуретан (штучний латекс). Матеріал з комірчастою структурою, теж має податливу поверхню, але жорсткіше натурального латексу. Чим більше пористий пінополіуретан використаний у виробництві матраца, тим він буде м'якше.
- Модифікований латекс (Memory Foam). Матеріал з ефектом запам'ятовування обрисів тіла. Відрізняється мінімальним тиском на м'які тканини, відчуттям невагомості під час відпочинку.
- Пружинний блок. Додає пружності виробу. Дуже м'який матрац може бути без пружинного блоку. Тоді ефекти хвилі зводиться до мінімуму, що покращує якість сну.
Наповнювач впливає на характеристики і ціну матраца. Якщо потрібна супер м'яка модель, підійде натуральний латекс або пінополіуретан з ефектом пам'яті.
Відмінності м'якого матраца від продавленого
Часто рішення купити м'який матрац затягується, тому що власник звик до старого спального місця і не бачить проблеми у використанні його. Втрату пружності, податливість через продавлених областей люди приймають за м'якість, зручність.
Навіть якщо після сну на такому матраці немає неприємних відчуттів, це не означає, що відпочинок корисний для здоров'я. У більшості випадків, сон на старому матраці шкодить вашому хребту і м'язам спини. Навіть якщо в перші місяці і навіть роки немає ознак проблем зі спиною, вони неминуче з'являться.
Основні ознаки того, що ваш матрац вже продавлений і не годиться для відпочинку:
- Коли ліжко вільне, на її поверхні можна помітити деформацію, поглиблення;
- Під час сну відчуваються ущільнення, випирають горби і пружини матраца;
- Вночі ви можете скочуватися на одну зі сторін матраца, з працею повертаєтеся в зручне положення;
- Спальне місце сильно прогинається в області плечей і попереку, через що спина приймає занадто округлу форму, що нагадує колесо;
- У перші 2-3 години після пробудження ви відчуваєте болю, дискомфорт в області спини.
Найбільше від регулярного сну на неправильному матраці страждають шийний відділ і поперек. Якщо ви дізналися своє спальне місце хоча б в одному з пунктів, це означає, що матрац пора міняти.
Нову модель необхідно вибирати раціонально. Краще не переборщувати з жорсткістю або м'якістю, якщо лікарських показань немає. Деяким людям взагалі не підходять м'які матраци, їм показаний відпочинок на поверхні середньої або підвищеної жорсткості. Якщо у вас вже є захворювання спини, проконсультуйтеся з лікарем. Він підкаже оптимальну ступінь жорсткості спального місця для корисного відпочинку.
Кому буде комфортно на м'якому матраці
Як вже говорилося вище, м'які матраци підходять не всім. Здорові люди середнього віку можуть вибирати матрац з особистих вподобань. Комусь подобається відпочивати на м'якій перині, кому-то приємніше спати на більш жорстких поверхнях з хорошою підтримкою тіла. Чим старша людина, чим більше захворювань в його анамнезі, тим уважніше йому доводиться підбирати матрац для сну.
Люди після 50 років потребують відпочинку на комфортної поверхні. Справа в тому, що з віком з'являються проблеми з кровообігом і суглобами. Жорсткі матраци чинять тиск на м'які тканини, можуть ускладнювати кровотік, подразнювати шкіру, шкодити суглобам.
При низькій вазі також протипоказаний сон на жорстких поверхнях. Люди з вагою до 50 кг будуть відчувати значний дискомфорт під час сну на твердому матраці. Така поверхня не зможе адекватно прогинатися під вагою тіла, переймати його обриси. У той же час, люди із зайвою вагою краще відчувають себе на матрацах середньої або підвищеної жорсткості.
Завдяки здатності приймати форму тіла, м'який матрац буде корисний власникам із захворюваннями поперекового відділу спини. Тверде спальне місце не підлаштується під поперек сплячого. Некомфортне становище поперекового відділу обернеться болями і погіршенням здоров'я.
При артритах, артрозах, захворюваннях суглобів протипоказаний сон на жорсткому. Матрац буде перешкоджати нормальній циркуляції крові. Після сну з'являється відчуття оніміння в кінцівках. Вагітним жінкам і людям, які звикли спати на боці, жорсткому спальному місцю буде приносити дискомфорт. Під час відпочинку на боці м'який матрац підлаштується під форму тіла, хребет не буде викривлятися протягом ночі.
Типи людей, яким не можна спати на м'якому матраці
При деяких фізичних параметрах категорично не рекомендується відпочивати на м'яких матрацах. Наприклад, при мінімальних навантаженнях за день, краще вибрати модель жорсткіше. Якщо людина за день втомлюється фізично, підійде м'яке спальне місце.
Категорії людей, яким краще вибрати жорсткий матрац:
У віці до 25 років. Діти, підлітки та молоді люди знаходяться на етапі формування кісткової системи. Так, новонародженим рекомендується спати на моделях з кокосової койри. У більш дорослому віці підійдуть матраци середньої жорсткості.
З вагою більше 90 кг. М'який матрац буде прогинатися під вагою тіла занадто сильно. На таких моделях створюється ефект гамака, спина приймає неправильне положення.
При проблемах з поставою. Сколіоз, сутулість - протипоказання до сну на м'якій поверхні. Плечовий відділ спини буде занурюватися в ложі занадто глибоко. Сплячому знадобиться прикладати зусилля, щоб утримувати плечі розправленими. Це згубно для красивої постави, тому що уві сні контролювати себе людина не зможе.
При сні на животі. Якщо людина вважає за краще спати спиною вгору, матрац буде змушувати вигинатися в неприродну позу всім тілом. Це призведе до дискомфорту в області спини після сну, порушення кровообігу, може загрожувати захворюваннями спини в майбутньому. Якщо ви - любитель сну на животі, краще вибрати модель середньої жорсткості. Вона досить зручна і менш податлива, ніж м'який матрац.
М'який матрац забезпечить якісний сон, якщо він правильно підібраний, виконаний з якісних сучасних матеріалів, що не зношений. При тривалій експлуатації рекомендується замінити старе спальне місце, щоб зберегти здоров'я спини.
Як вибрати м'який матрац
Устаткування місця для сну неминуче пов'язане з вибором правильного матраца. Якщо ви вирішили купити саме м'який матрац, залишається вибрати супутні параметри:
- Наповнювач. Якщо потрібна відносно бюджетна модель, підійдуть пінополіуретан або Memory Foam. Якщо економія фінансів не першорядна, краще придивитися до матраців з натурального латексу. У моделях від Матролюкс матеріали можуть комбінуватися для досягнення різних ефектів. Наприклад, є двосторонні матраци для зими і літа або з різними ступенями жорсткості.
- Розмір. Підбирається за розміром підстави ліжка або дивана. Також важливо враховувати глибину підстави. Бажано, щоб висота матраца відповідала йому, а поверхня знаходилася не вище 2-3 см від краю підстави.
- Чохол. Рекомендується вибирати матраци зі знімними чохлами з натуральних тканин. Гіпоалергенні тканини обов'язково підбираються для дітей. Знімні чохли спрощують гігієнічний догляд за виробом.
Двосторонні моделі найпрактичніші. Можна вибрати варіант на теплу і холодну пору року або з різним ступенем жорсткості. Змінюючи боку з різною жорсткістю, ви виключаєте прискорення продавлювання поверхні, чергуєте тип поверхні і вплив на стан спини.
Доставка і оплата
Отримати і оплатити м'який матрац з Києва можна в будь-яку точку України різними способами:
- Самовивіз. Склад розташований в Дніпропетровську. Оплата приймається на сайті магазина або готівкою співробітникам пункту самовивозу.
- Поштою. Товари доставляються в поштові відділення в будь-яке місто країни. Оплатити матрац можна на сайті Матролюкс або післяплатою.
- Транспортними компаніями. Найшвидший спосіб доставки. Платіж приймається онлайн на сайті магазина.
Вартість доставки не входить в ціну матраца. Самовивезення безкоштовний. Термін доставки складає 3-7 днів.
Переваги покупки м'якого матраца в інтернет-магазині Матролюкс
Ми пропонуємо недорогі м'які матраци на кращих умовах в Україні. Матролюкс займається виробництвом матраців на власній фабриці. Ми використовуємо сучасні матеріали і технології. Завдяки налагодженій виробничій системі і організації власного магазину, ми встановлюємо найнижчі ціни без втрати в якості товарів. Дізнатися докладніше про матраци Матролюкс можна в чаті з консультантом на сайті, по телефону або електронній пошті. Співробітники магазину допоможуть оформити і сплатити замовлення, зорієнтують по термінах доставки.
РОКІВ УСПІШНОГО
РОЗВИТКУ
НЕЗАЛЕЖНИХ
ВИРОБНИЦТВА
ВЛАСНІ
ТОРГОВІ МАРКИ
ПРЕДСТАВНИЦТВА
В 16 КРАЇНАХ
ТОП-5 найпопулярніших м'яких матраців:
ТОП-5 найдешевших м'якіх матраців:
ТОП-5 м'яких матраців преміум-класу: