Як вибрати шафу-купе

foto_avtor
29 декабря 2020
0


Шафи-купе - порятунок для сучасних будинків і квартир в плані оптимізації простору. З ними ви зможете зберігати безліч речей в кімнаті, маючи в наявності відносно невелику площу. Детальна інформація, представлена ​​нижче, допоможе вам правильно вибрати шафу-купе по конструкції, формі і іншим характеристикам.

За наданими рекомендаціями підібрати найкращі пропозиції ви зможете в інтернет-каталозі компанії Матролюкс. Всі представлені в нашому асортименті моделі шаф ми самі ж і виробляємо, тому гарантуємо високу якість виготовлення.

Переваги шаф-купе

Чому шафи-купе так популярні в Україні і за її межами:

  1. Економлять простір. Щоб відкрити дверцята простих шаф, потрібно додаткове вільне місце. З шафами-купе все інакше - вони підходять навіть для невеликих кімнат, так як не вимагають вільного простору перед своєю лицьовою частиною. Їх двері розсуваються в сторони, що робить можливим установку механізму купе навіть в межах вузької ніші.
  2. Універсальні. Підібрати шафу-купе можна для будь-якої кімнати: спальні, вітальні, дитячій, гардиробній, передпокої.
  3. Місткі. Вибір шафи-купе може грунтуватися на її місткості. У більшості моделей цього типу меблів під зберігання речей виділено увесь наявний простір: по висоті, ширині і глибині.
  4. Корисні при зонуванні простору. За допомогою меблів настільки великих розмірів можливий поділ приміщення на 2 зони, наприклад, для організації робочого та спального місць. Цей прийом може бути актуальним по більшій мірі для квартири-студії.
  5. Красиві. У вас мимоволі можуть виникнути труднощі з тим, яку шафу-купе вибрати, враховуючи різноманітність існуючих дизайнів, фактур, колірних сполучень цього типу меблів. Родзинкою може стати наявність дзеркальної поверхні.
  6. Надійні. Дверці не розхитуються і не можуть відпасти через порушення працездатності механізму. Навіть якщо вони зійдуть з так званих «рейок», їх запросто можна повернути в колишнє положення без залучення майстрів.
  7. Багатофункціональні. У таких шафах можна зберігати речі, побутову техніку, інструменти та багато інших предметів різного призначення. У них може міститися безліч полиць або ж, навпаки, велика кількість вільного місця для розташування великих предметів - як вам буде потрібно. У багатьох моделях передбачені навіть ніші для прасувальної дошки і сушарок.

Деякі користувачі засновують підбір шаф-купе на тому, щоб організувати на його базі ще і робоче місце. В принципі, функціональні можливості цих меблів дозволяють організувати компактне місце для роботи, тому ви можете розглянути цей варіант і для себе.

Критерії вибору шафи-купе

Щоб правильно вибрати хорошу шафу-купе, вам потрібно в першу чергу зрозуміти, скільки речей, яких розмірів і якого типу ви плануєте в неї зберігати. Наприклад, якщо ви збираєтеся виділити її в тому числі під зберігання верхнього одягу, то потрібно передбачити достатню кількість вільного місця в цих меблях. Дверцята повинні вільно відкриватися-закриватися, не затираючи і не прищемляючі речі.

Особливостей вибору шаф-купе насправді багато. Тут все залежить від індивідуальних завдань і ситуації. Детальніше про те, як правильно вибрати шафу-купе, поговоримо нижче.

Види конструкцій

Є 2 найпоширеніші види шаф-купе:

  • вбудовані - збираються на місці. Більше підходять для приміщень з передбаченими нішами і заглибленнями. В цьому випадку задніми і боковими стінками виступають стіни. До останніх прикріплюються вішалки і полиці, що дозволяє раціонально задіяти кожен вільний сантиметр. При правильному монтажі цілісність і обробка стін зберігаються неушкодженими. Допомагають заощадити фінансові вкладення і ефективно використовувати доступний простір;
  • корпусні - привозяться в уже зібраному вигляді. На відміну від вбудованого рішення, це окремий предмет інтер'єру. Можна переміщати, повертати, перевозити, коли потрібно. Всі стінки свої.

Вибрати вбудовану шафу-купе можна тим користувачам, які не збираються в майбутньому переставляти або перевозити встановлену конструкцію.

Говорячи про мінуси, зазначимо, що корпусні рішення обходяться зазвичай дорожче і вимагають більше вільного місця. Мінус вбудованих шаф - відсутність мобільності. Як одного разу підберете і поставите, так і простоїть роками.

Види шаф-купе за формою

3 поширені форми, в яких Matroluxe виготовляє шафи-купе:

  • Прямі. Класика, відповідна будь-якому стилю інтер'єру. Меблі з прямим фасадом відрізняється простотою і універсальністю застосування. З мінусів можна виділити тільки відсутність якоїсь оригінальності, але найчастіше більшості споживачів вона в плані форми шафи і не потрібна. Підходить тим, кому більше до душі традиційні моделі шаф-купе.
  • Радіусні. Відносно нова форма, що відрізняється нестандартністю. Цілком може стати візуальним центром приміщення, привертаючи увагу гостей. Краще не віддавати перевагу цьому варіанту, якщо ви хочете заощадити, так як він обійдеться дорожче інших.
  • Кутові. Підходять у випадках, коли господарі приміщення хочуть захарастити шафою якомога менше простору. Може використовуватися навіть в маленьких кімнатках. Мінусом кутових шаф можна назвати додаткові витрати, які будуть потрібні на виготовлення складної форми меблів на замовлення.

Будь-який з перерахованих вище видів шаф-купе ви можете замовити у нас з безкоштовною доставкою по Києву та іншим містам.

Вибір матеріалу

Детальніше про особливості матеріалів, з яких виготовляють шафи-купе:

  • МДФ - відрізняється найбільшою безпекою і екологічністю серед перерахованих нижче альтернатив. В його основі містяться дрібні частинки дерев'яної стружки, що проходять через високотемпературне сухе пресування під високим тиском. Пов'язують основний матеріал воєдино карбамідні смоли.
  • ДСП - найпопулярніший варіант за рахунок оптимального співвідношення ціна-якість. В основі ДСП лежать дерев'яні відходи. Для їх виробництва в якості сировини беруться малоцінні породи деревини. Зв'язуючий елемент для деревно-стружкових плит - формальдегідні смоли. Отримана суміш обробляється під високою температурою, щоб довести виріб до необхідних норм якості. Поверхню деревно-стружкових плит виробник ламінує, а торці обробляють спеціальною декоративною кромкою. Це дозволяє досягати високого ступеня схожості ДСП з натуральною висококласною деревиною або іншим естетично красивим матеріалом. ДСП боїться вологи, що не є серйозним мінусом для меблів, які практично не стикається з нею.
  • ДВП - виготовляеться з стислого при гарячому пресуванні деревного пилу. В якості зв'язуючого елемента застосовуються матеріали, що підвищують вологостійкість: парафін, добавки з синтетики, каніфоль. Деревно-волокнисті плити завжди тонкі, тому найчастіше вони служать основою для задніх стінок. Декоративною плівкою при цьому покрита лише 1 сторона.

Поради: У плані безпеки і якості на першому місці йде МДФ. В його основі лежать компоненти, що не виділяють формальдегід - небезпечна речовина. Якісні шафи з МДФ відрізняються довговічністю і вологостійкістью. Коштують дорожче, зате міцні і надійні.

Якщо ви прагнете підібрати найбільш економічне рішення, то вибирайте ДСП - міцний і легкий матеріал. Важливо тільки, щоб клас емісії був Е0 або Е1, так як він вважається найбільш безпечним.

ДВП - ситуаційне рішення. Якщо вам сподобалася зовні або функціонально шафа з деревно-волокнистих плит, то в плані якості матеріал не особливо програє ДСП і МДФ.

Розміри шафи-купе

Як вибрати шафи-купе за розмірами? Найзручніший варіант цих меблів - той, який ідеально підходить під кімнату, де він буде розташований. Відштовхуйтеся від доступного вільного простору. Щоб точно виявитися задоволеними покупкою не тільки протягом декількох перших тижнів, але і в наступні роки, враховуйте, де буде стояти шафа і що в неї буде зберігатися заздалегідь.

У деяких ситуаціях передбачити, як саме будуть експлуатуватися меблі в майбутньому складно, але хоча б приблизно розуміти це необхідно. Ідеальне рішення - вибрати шафу-купе на замовлення під розміри конкретної кімнати. Цей варіант найбільш надійний, хоча часто можна зустріти і відповідне рішення серед фабричних каталогів.

Особливості розмірів шаф-купе:

  • висота найчастіше обмежується тільки межами приміщення;
  • двері бувають від 2,6 від 2,65 м - технологічне обмеження, за рамки якого вийти проблематично;
  • якщо шафа вище 2,65 м, то вільний від дверей простір перекривається за допомогою фальшпанелей або додаткових дверей;
  • глибина шафи-купе за стандартом становить 60 см - її досить, щоб розмістити штанги для вішалок і місткі полиці;
  • при відсутності можливості реалізувати в кімнаті шафу стандартної глибини виробник може виготовити виріб з індивідуальними під вас конфігураціями;
  • при зменшенні глибини підійдуть торцеві вішала;
  • технологія виготовлення подібних виробів допускає 6-метрові моделі в довжину;
  • для спрощення транспортування для 1 вироба часто використовуються кілька направляючих.

Важливо передбачити технологічний 50-сантиметровий зазор від вершини шафи до стелі в разі використання натяжної стелі.

Розміри дверей

До складу кожної шафи-купе входять розсувні двері - ключова особливість цього виробу. Зважаючи на особливості технологічного процесу вище 2,65 м вони не зустрічаються.

Найбільш оптимальна ширина стулок - до 1 м. При такому рішенні двері виявиться легкі, і вони будуть легше пересуватися. Навантаження на ролики і профіль при цьому вияляться мінімальні, що дозволить шафі служити вам роками без необхідності ремонту.

Щоб двері було зручніше використовувати, ви можете встановити спеціальні доводчики. Завдяки їм можна легенько штовхнути дверцята, після чого вони самі м'яко закриються за допомогою грамотно опрацьованого механізму.

Види профілів і роликів шафи-купе


Від того, наскільки якісно виконана розсувна система, залежить більшою мірою довговічність шафи-купе. В експлуатації однаково хороші сталеві і алюмінієві механізми, хоч другі прийнято вважати більш модними. При відсутності відверто агресивного впливу на напрямні (нижні і верхні), то виріб прослужить вам до тих пір, поки не зітруться використовувані ролики.

Вибираємо шафу-купе по розсувним системам:

  • підлогові - основне навантаження йде на нижні ролики і спрямовуючу;
  • підвісні - основне навантаження йде на верхні ролики. Тиску на підлогу і поріг немає, але ролики стираються швидше, а дверцята гойдаються сильніше, якщо знизу немає рейки.

У першому випадку дверцята пересуваються за рахунок фіксації в нижній частині конструкції, верхня частина при цьому використовується для вертикального утримання стулки купе. У випадку ж з підвісними монорейковими системами навантаження розподіляється навпаки - нижній «поріжок» відсутен.

Для яких випадків використовувати ті чи інші розсувні системи:

  • якщо хочеться встановити шафу-купе, і при цьому зберегти підлогове покриття в максимальній цілісності, то вирішити задачу можна за допомогою безпорогових роликових підвісів;
  • підвісні системи - оптимальний варіант, якщо не хочеться регулярно нагинатися і прочищати нижню напрямну - туди може забиватися пил, волосся, дрібні предмети;
  • підлогові системи - кращий вибір, коли потрібні легко керовані і стійкі до розгойдування дверцята, встановлені на базі надійного механізму.

На довговічність розсувних систем по більшій мірі впливає вага дверей, ущільнювач-амортизатор і якість використовуваних в роликах підшипників. Щоб вибрати якісну шафу-купе вірно, краще зверніться до фахівців.

Внутрішнє наповнення шаф-купе

Грамотний проект внутрішнього наповнення допоможе реалізувати містку і практичну шафу-купе. У ньому ви зможете розмістити велику кількість різнопланових речей, ефективно використовуючи кожен сантиметр вільного місця в приміщенні.

Судячи з відгуків і особистого досвіду, відповідально заявляємо, що для створення гарного проекту внутрішнього наповнення для шафи-купе, потрібно заздалегідь розуміти, що ви збираєтеся в неї зберігати. Це дозволить точно підібрати фабричний виріб або ж розробити індивідуальне рішення під замовлення.

Можливості внутрішнього наповнення цих меблів:

  1. Високі антресольні полки - зберігання новорічних іграшок, вентилятора і інших рідко використовуваних речей.
  2. Широкі полки відкритого типу - розміщення побутової техніки, постільної білизни, рушників та постелі.
  3. Високі вузькі осередки - розташування складеного стопками одягу: футболки, світшоти, джинси і т.д.
  4. Висувні ящики - зберігання всіляких дрібниць: нижню білизну, краватки, косметика, нижню білизну.
  5. Штанги (від неї до полиці потрібно не менше 1,5 м) - зберігання верхнього одягу і довгих речей: шуби, куртки, плащі, сукні, костюми.
  6. Штанги поменше (від неї до полиці потрібно не менше 1,1 м) - розміщення інших предметів гардероба: сорочки, жакети, футболки.
  7. Брючніци - за назвою вже все зрозуміло, збереже ваші штани ідеальними.
  8. Полички для взуття.
  9. Окремі кріплення під прикраси, краватки, шарфи і т.д.

У шафі можна реалізувати додаткові елементи: внутрішнє підсвічування, доводчики, нішу для пилососа, вбудовану прасувальну дошку.

Види фасадів

Щоб правильно замовити шафу-купе, звертайте увагу і на фасад вироба. Він вплине на привабливість меблів і на те, чи підійде вона взагалі для конкретного інтер'єру чи ні.

12 найпоширеніших варіантів фасаду для шафи-купе:

  • дзеркальна поверхня - підходить більше для коридорів, щоб милуватися собою перед виходом, або ж для невеликих кімнат для візуального розширення простору. Дзеркало в цьому випадку покривається протиударною плівкою, яка хоч і не особливо захистить від ударів, але зате не дасть осколкам розлетітися в разі чого;
  • фотодрук - підготовлені знімки переносяться спеціальними фарбами на лицьову частину виробу. За рахунок спеціалізованого складу виключені розтікання по поверхні, що забезпечує високу точність малюнку. Поверх фарби наноситься лакове облицювання, додаючи зображенні стійкості до вигоряння і механічного впливу.
  • ДСП - популярний формат фасаду за рахунок відносно невисокій вартості. Міцний, надійний, універсальний, але з точки зору дизайну, виглядає досить примітивно.
  • лакомат - напівпрозорі двері, що дозволяють і не до кінця показувати оточуючим свої речі, і в той же час по їх обрису розуміти, що де лежить;
  • лакобель - рішення по більшій мірі для складових фасадів, при якому одна сторона лакується кольоровим шаром;
    велике дзеркало / скляні декоративні елементи - базовим матеріалом в цьому випадку є тоноване скло, на яке наносяться різні картинки за допомогою піскостуйного апарату. Особливо оригінально виглядає використання тройного дзеркала з нанесенням на поверхню матового зображення;
  • пластик - недороге рішення, яке може бути виконане в різних стилях і кольорах;
  • бамбук, ротанг - підходить любителям натуральних елементів в домашньому інтер'єрі;
  • декоракріл - тонована або прозора поверхня з можливістю додати між панелями різні декоративні деталі у вигляді трави, листя і т.д .;
  • шкіра - відмінний варіант для розміщення там, де потрібно підкреслити статус, наприклад, в особистому кабінеті;
  • глянець - недорогий фасад з широкою можливої ​​кольоровою гамою. На виріб зверху наноситься ПВХ-плівка, пластик або акрил;
  • комбіноване рішення - поєднання ДСП та скла, дзеркальних або глянцевих вкраплень і т.д. Хороший вибір для трьохдверних виробів.

Підбір шафи-купе по типу приміщення

Особливості підбору шафи-купе для кожної кімнати:

  • у вітальню - велика, містка, з відкритими секціями під сувеніри та різноманітні аксесуари, до яких повинен бути відкритий постійний доступ. Можливі додаткові фічі у вигляді закриваючейся ніші під комп'ютер або телевізор. Розташована у вітальні шафа може допомогти розділити приміщення на функціональні зони. Можна вбудувати в нішу і зайняти весь простір уздовж стіни, щоб уникнути скупчення пилу по кутах;
  • в спальню - шафа, яку можна вбудувати в нішу, без великих вкладень на зовнішню обробку. Варіант, здатний задовольнити запити до класичної вбиральні. Рішення для зберігання ліжку, повсякденного одягу і інших аксесуарів. Гарним доповненням (по більшій мірі для жінок) виявиться дзеркало на повний зріст;
  • в дитячу - акцент на екологічність матеріалів, а також на безпеку та надійність. Не використовуйте скло для фасаду. Замініть висувні шухляди на прорізи. Для оздоблення фасаду можливий варіант з чорної магнітної плівки, на якій можна малювати крейдою;
  • в кабінет - міцні полки для зберігання домашньої бібліотеки. Підійдуть скляні або глухі дверцята, щоб уникнути накопичення пилу та вигоряння паперу. Для офісних папок, нагород та інформаційних матеріалів можуть підійти відкриті ніші.
  • в передпокій - наявність мінімум 3 відділень (під верхній одяг, дрібні аксесуари та взуття). Двері краще зробіть дзеркальними, якщо їм не загрожуватимуть діти і активні домашні тварини. При наявності відповідної ніші вбудуйте меблі в неї. Можливо будуть актуальні в цьому випадку кутові меблі.

Якщо хочете задати детальні питання по фурнітурі, матеріалами, розмірами та інших тем, то можете звернутися до наших менеджерів. Ми з радістю надамо вам пораду з приводу того, яку шафу-купе краще вибрати, а також допоможемо підібрати індивідуальне рішення для вашого приміщення.


Коментарі

Cтатті